ЯКлас PDF Печать E-mail
Автор: Бобро Т.М.   
28.03.2017 12:31
ЯКлас – допоміжний інструмент у навчальній діяльності при формуванні предметних компетентностей учнів
 
Нова українська школа – це школа, яка переходить від трансляції і відтворення знань до формування компетентностей як комбінації знань, умінь і ставлень, котрі необхідні кожній сучасній людині у XXI столітті.
За сучасних кризових умов потрібні професіонали, яким притаманна одна з найцінніших людських рис – стійкість та вміння долати труднощі. Тому перша заповідь навчання і виховання – дати учням радість праці, радість успіху в навчанні та відчуття смаку перемоги, що пробудить у їхніх серцях почуття гідності. Успіх у навчанні – чи не єдине джерело внутрішніх сил дитини, що породжують енергію для подолання труднощів і бажання навчатися.
 
Слайд №1  
 slya1
 
Щоб розв’язати проблему формування мотивації навчання, я в цьому навчальному році  зі своїми учнями розпочала навчальну роботу в режимі онлайн, використовуючи матеріали сайту www.yaklas.com.ua. До такої роботи мене спонукала та ситуація, що сучасні діти дуже багато часу витрачають на «сидіння» в Інтернеті, спілкуються між собою через різні соціальні мережі.
На осінніх канікулах я через електронну пошту отримала пропозицію від директора сайту Віктора Круглова використовувати матеріали сайту у своїй педагогічній роботі. 
 
Слайд №2
 slya2
 
Я зареєструвалася на сайті, ознайомилася з матеріалами,  мене зацікавила  така робота,  вирішила спробувати зацікавити такою роботою і своїх учнів. Запропонувала бажаючим учням зареєструватися на ЯКласі, пояснила, що вони можуть самостійно вивчати чи повторювати теоретичний матеріал не тільки з фізики, а й з інших навчальних предметів, тренуватися у виконанні різних завдань, виконувати у зручний для них час перевірочну роботу з кожної теми, яку я їм перешлю електронною поштою, і отримувати оцінку за свою роботу.        
 
Слайд №3
slya3 
 
У кабінеті фізики разом з учителем інформатики встановили  Інтернет, таким чином створили можливість працювати на ЯКласі  під час уроку.
ЯКлас стає для мене ефективним допоміжним інструментом у навчальній діяльності. ЯКлас допомагає мені проводити перевірочні, тестові роботи, вирішуючи проблему списування, допомагає проводити діагностику знань учнів по темах, розвиває навички роботи з інформаційними технологіями.
 
Слайди №4-8
slya4
 
slya5
 
slya6
 
slya7
 
slya8
 
Розділ «Перевірочні роботи» дозволяє мені підготувати та надіслати школярам електронні перевірочні роботи, домашні роботи, тестові завдання. Підбираю завдання дуже швидко: для учнів 7 класів використовую готові завдання ЯКлас, для учнів 8-11 класів створюю свої власні і поєдную з готовими завданнями. Перевірку і звітність виконання учнями завдань виконує комп’ютер. Така форма роботи цікава на даний час і для мене, і для моїх учнів.
Доступ до розширеного функціоналу ЯКлас дозволяє мені автоматизувати процес підготовки та перевірки завдань, запроваджувати індивідуальні траєкторії навчання, реалізовувати ефективний моніторинг успішності та швидко створювати звіти.
 
Слайди №9-11
slya9
 
slya10
 
slya11
 
Для учнів сайт ЯКлас – це спосіб підготовки до екзаменів і контрольних робіт, кроки розв’язання до багатьох завдань, повторення вивченої теми перед уроком,  топи і спілкування. Топи на ЯКласі – це можливість проявити себе та стати лідером у класі, додаткова можливість об’єднатися з друзями та перемогти паралельний клас або сусіднє місто.
 
Слайди №12-13
slya12
 
slya13
 
Тренажер знань Я+ допомагає не списувати, а реально зрозуміти, отримати  свою оцінку та покращити її, тренуючись на своїх помилках. Саме в такий спосіб в учнів зросла мотивація до навчальної діяльності.
За період роботи на ЯКласі з 01 листопада 2016 року по 27 лютого 2017 року із 1448 активних шкіл України наша школа вийшла на 3-е місце. На даний час на сайті зареєстровані і працюють 113 учнів із 13 класів і 4 учителі, маємо загальний рейтинг 20215 балів, кількість яких  щодня зростає.
 
Слайд №14-16
slya14
 
slya15
 
slya16
 
Матеріали сайту www.yaklas.ua використовую на уроці, проектуючи завдання на екран дошки. Програма швидко перевіряє результати роботи, надає детальну статистику і навіть рекомендує оцінку. Унікальна особливість сайту полягає в тому, що кожне завдання та тест має безліч варіантів. Відповіді на такі завдання неможливо списати ні в Інтернеті, ні у сусіда за партою, ні з ГДЗ. Змагальний елемент у розділі «ТОПи» позитивно впливає на успішність учнів. Перевірено – учні самі починають просити у мене домашнє завдання та набирати бали для свого рейтингу і рейтингу школи.
 
Слайд №17
 slya17
 
На підтвердження моєї роботи з використання інноваційного ресурсу ЯКлас мені видано сертифікат №1150 дійсний до 31.05.2017 року. А найактивніших учнів, які працюють на сайті, ми нагородили на загальношкільній лінійці спеціальними іменними Грамотами, які надіслали нам керівники сайту.
 
Слайди №18-20
slya18
 
slya19
 
slya20
 
За невеликий період роботи середній показник успішності учнів, які регулярно працюють на ЯКласі зріс на 15%.
В умовах очікуваних освітніх змін важливого значення набуває проблема формування мотивації навчальної діяльності школярів і формування ключових компетентностей. На мою думку, форма роботи з учнями в режимі онлайн, дистанційного навчання та навчання з використанням сучасних інформаційних технологій успішно може розв’язати цю проблему.
 
Слайд №21
slya21
 
Список використаних джерел:
 
Електронний ресурс www.yaklas.com.ua
 
 
Обновлено 28.03.2017 19:54